Turtle Wax Hybrid Solutions Ceramic Acrylic Black Polish

2500 Lek

Në magazinë

53677

SKU: 53677 Kategoritë: ,

Përshkrimi

• Turtle Wax Hybrid Solutions Ceramic Acrylic Black Polish është një formulë gjithëpërfshirëse që korrigjon, përmirëson dhe shton mbrojtje në makinat me bojë të zezë.

• Heq gërvishtjet e lehta, shenjat e rrotullimeve, mbush papërsosmëritë e tjera të bojës dhe siguron një shtresë të fortë mbrojtjeje dhe shkëlqimi afatgjatë.

• I mbushur me dyll carnauba me pigment të zi që rrit thellësinë e ngjyrës dhe lë një përfundim me shkëlqim të lartë.

• Qeramika SiO2 dhe polimerët akrilik prodhojnë një shtresë mbrojtëse të qëndrueshme që largon ujin, kimikatet e forta dhe ndihmon në parandalimin e njollave të përhershme të ujit për muaj të tërë.

• Aplikim i lehtë që mund të bëhet me dorë ose makineri.

• Kapaciteti 500 ml.


Mënyra e përdorimit

• Lani makinën tuaj, shpëlajeni dhe thajeni tërësisht përpara se ta lustroni.

• Tundeni shishen e Ceramic Acrylic Black Polish përpara përdorimit për të shpërndarë në mënyrë të barabartë agjentët lustrues në të gjithë produktin.

Për aplikim me dorë:

• Vendosni 2-3 pika të produktit me madhësi sa një qindarkë mbi një aplikator.

• Përhapni produktin në sipërfaqen e makinës suaj  në mënyrë të barabartë me presion të lehtë me lëvizje rrethore për të hequr të gjitha gërvishtjet dhe rrotullimet.

• Shmangni përhapjen e produktit në hapësirat midis paneleve ku mund të ngecë dhe të bëhet i vështirë për t’u hequr.

• Lëreni produktin të thahet dhe më pas fshijeni me një leckë të pastër mikrofibër për një përfundim të thellë dhe me shkëlqim.

• Prisni 24 orë që veshja qeramike të thahet përpara se të përdorni produkte të tjera detajuese, të tilla si Hybrid Solutions Ceramic Wet Wax për një shkëlqim të thellë dhe reflektues.

Për aplikim me makineri:

• Shtoni katër pika të produktit në sfungjerin e makinerisë dhe përdorni një shpejtësi të ulët për të aplikuar produktin në mënyrë të barabartë në panelet e jashtme.

• Rritni RPM ndërsa punoni lart e poshtë çdo paneli për të korrigjuar plotësisht sipërfaqet e lyera.

Ref: 53677

Vetëm klientët e regjistruar që kanë blerë këtë produkt mund të lënë një koment.

Vlerësime

Nuk ka ende komente.

Menu

Turtle Wax Hybrid Solutions Ceramic Acrylic Black Polish