Castrol Magnatec 10W-40

1,290 L

Përshkrimi

Karakteristikat:

• Mbron motorin tuaj edhe në presion të lartë
• Zvogëlon fërkimin në të gjitha shpejtësitë dhe kushtet e motorrit
• Testuar në mënyrë të pavarur në standardet më të larta
• Rekomanduar nga prodhuesit kryesorë të makinave në botë
• Mbron motorrin për të gjithë intervalin e funksionit edhe nën presion ekstrem
• Ofron nivele të larta të efikasitetit të karburantit dhe performancës me temperaturë të ulët

Përshtatshmëria:

• Castrol MAGNATEC 10W-40 A3 / B4 është i përshtatshëm për përdorim në motorët e benzinës dhe të naftës, ku prodhuesi rekomandon një lubrifikant API SL / CF, ACEA A3 / B4, A3 / B3 ose specifikim më të hershëm 10W-40.
• Castrol MAGNATEC 10W-40 A3 / B4 është gjithashtu i miratuar për përdorim në automjetet e grupit VW që kërkojnë një lubrifikant 10W-40 të VW 502 00/505 00 dhe automjete Mercedes që kërkojnë lubrifikant 10W-40 MB 226.5 / 229.1
• Fiat9.55535-D2
• Fiat9.55535-G2
• Renault RN0700
• Renault RN0710

Përshtypje

Ende nuk janë shkruar përshtypje.

Shkruani përshtypjet për “Castrol Magnatec 10W-40”

Transport falas për porosi mbi 5,000 lekë! Mos e merr parasysh