Leichtlauf Hight Tech 5W- 40

1,300 L

Kategori: ,

Përshkrim

Vaj që mund të përdoret gjatë gjithë vitit për motorët modern me benzinë dhe naftë  me teknologji me shumë valvula, turbo mbushës dhe me ose pa ftohës të ajrit të kompresuar. Veçanërisht është i përshtatshëm për interval të gjatë të ndryshimit të vajit dhe kërkesave të larta të motorit. Testuar në turbo mbushës dhe katalizatorë.

Miratimi:

 • ACEA A3
 • ACEA B4
 • API SN
 • BMW Longlife-01
 • MB-Freigabe 229.5
 • Porsche A40
 • Renault RN 0700
 • Renault RN 0710
 • VW 502 00
 • VW 505 00

LIQUI MOLY e rekomandon këtë vaj për ato automjete që i plotësojnë këto specifikime:

 • Chrysler MS-10725
 • Chrysler MS-10850
 • Fiat 9.55535-H2
 • Fiat 9.55535-M2
 • Fiat 9.55535-N2
 • Fiat 9.55535-Z2
 • Opel GM-LL-B-025
 • Peugeot Citroen (PSA) B71 2294
 • Peugeot Citroen (PSA) B71 2296

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Leichtlauf Hight Tech 5W- 40”