Tenxhere Me Presion

Kapaciteti:

5 litra ➡️ 2,490 leke
7 litra ➡️ 2,590 leke
9 litra ➡️ 2,690 leke

Krahaso
Kategoria:

Përshkrimi

– Projektuar posacërisht për gatime të shpejta
– Ka kapacitet 5, 7 dhe 9 litra dhe është e krijuar me një çelik të një cilësie shumë të mirë
– Fundi i trefishtë ferromagnetik (5mm) garanton ruajtjen e nxehtësisë.
– Shtresat e tenxheres material aliazh alumini dhe çelik inoks gatuan në mënyrë të njëtrajtshme dhe mbron vlerat ushqyese të produkteve
– Nuk i ngjit ushqimet.
– Tenxherja gatuan me presion në një temperaturë mbi 100 ° C sepse presioni brenda sobës rrit pikën e vlimit të ujit.
– Redukton kohën e gatimit duke kursyer 70% të kohës dhe energjisë
– Krahasuar me gatimet tradicionale, gatimi në tenxhere me presion ju lejon të ruani më shumë vitamina, minerale dhe aroma, të cilat janë gjithashtu të dukshme në shije: shija e ushqimit është e befasishme.

Përshtypje

Ende nuk janë shkruar përshtypje.

Shkruani përshtypjet për “Tenxhere Me Presion”

Transport falas për porosi mbi 5,000 lekë! Dismiss