Top Tec 4100 5W-40

1,500 L

Kategoria:

Përshkrimi

Ky vaj është optimal për motorët modernë me benzinë dhe naftë me teknologji me shumë valvula, ose me turbo mbushës, me dhe pa ftohës të ajrit të kompresuar. Veçanërisht i përshtatshëm për automjetet me motorë Euro IV.

Miratimi:

 • ACEA C3
 • API SN
 • BMW Longlife-04
 • Ford WSS-M2C 917-A
 • MB-Freigabe 229.31
 • Porsche A40
 • VW 502 00
 • VW 505 00
 • VW 505 01

LIQUI MOLY e rekomandon këtë vaj për ato automjete që i plotësojnë këto specifikime:

 • Fiat 9.55535-H2
 • Fiat 9.55535-M2
 • Fiat 9.55535-S2
 • Renault RN 0700
 • Renault RN 0710

Përshtypje

Ende nuk janë shkruar përshtypje.

Shkruani përshtypjet për “Top Tec 4100 5W-40”