Vaj Motorri Bardahl XTC 5W-30 C3

1700 Lek

Në magazinë

SKU: 36311 Kategoritë: ,

Pershkrimi:

 • Vaji motorik Bardahl XTC 5W30 C3 është një vaj 100% sintetik i krijuar posaçërisht për mbrojtjen afatgjatë të sistemit të emetimit të makinave moderne.
 • Rekomandohet për motorët me benzinë, naftë dhe LPG me dhe pa turbombushës të gjeneratës së fundit, të pajisur me një filtër grimcash DPF ose konvertues katalitik SCR.
 • BARDAHL XTC 5W30 është një vaj mesatar SAPS për një motor të pastër.
 • Vaji i mban të gjitha pjesët e motorit të lubrifikuara mirë dhe zgjat intervalin e kullimit.
 • Mbrojtje e shkëlqyer në fillimin e ftohtë dhe në çdo temperaturë të motorit.

Karakteristikat:

 • Përmbajtje e ulët e hirit.
 • I mban të pastra pjesët e motorit.
 • Është i përshtatshëm për motorët me benzinë, naftë dhe LGP.
 • Mbrojtje e shkëlqyer për fillimin e ftohtë në të gjitha temperaturat.
 • Veti kundër korrozionit dhe kundër konsumit.
 • Zgjat intervalin e zëvendësimit.

Veçori:

Viskoziteti (SAE): 5W30.

Kapaciteti (litra): 1 l.

Specifikimi: ACEA C3API SNAPI SN+MB 229.31 / 229.51 / 229.52BMW Longlife-04GM Dexos 2OPEL OV0401547-D30/G30VW 505.00 / 505.01.

Vetia kimike: Sintetike.

Marka: Bardahl XTC 5W30.

Origjina: Franca.

Vetëm klientët e regjistruar që kanë blerë këtë produkt mund të lënë një koment.

Vlerësime

Nuk ka ende komente.

Menu

Vaj Motorri Bardahl XTC 5W-30 C3