Turtle Wax Rubbing Compound Heavy Duty Cleaner

1190 Lek

Në magazinë

50191

SKU: 50191 Kategoritë: ,

Përshkrimi

• Turtle Wax Rubbing Compound është një përbërje klasike lustruese që rikthen bojërat e gërryera keq dhe të oksiduara.

• Përbërësit e Rubbing Compound heqin gërvishtjet dhe transferimin e bojës.

• Rigjallëron bojën shumë të zbehur duke i rikthyer ngjyrën origjinale.

• Mund të përdoret për aplikim në një pjesë te caktuar ose për restaurim të plotë të trupit të makinës.

• I sigurt për t’u përdorur në të gjitha llojet e bojës duke përfshirë llakun dhe pjesët metalike.

• Kapaciteti 298 g.


Mënyra e përdorimit

• Lani dhe thani makinën.

• Duke përdorur një leckë të lagur, aplikojeni duke përdorur lëvizje vertikale.

• Lëreni të thahet, më pas fshijeni me një leckë të pastër të thatë.

• Riaplikoni nëse është e nevojshme.

• Pas përdorimit, mbroni bojën e makinës me një dyll Turtle Wax.

Shënim: Ky produkt përmban gërryes të fuqishëm, përdoreni vetëm në materiale të oksiduara shumë. Provoni fillimisht në një zonë që nuk bie në sy. Jo për përdorim në sipërfaqe mat.

Ref: 50191

Vetëm klientët e regjistruar që kanë blerë këtë produkt mund të lënë një koment.

Vlerësime

Nuk ka ende komente.

Menu

Turtle Wax Rubbing Compound Heavy Duty Cleaner