Vaj Motorri BP Visco 5000 5W-40

990 Lek

Në magazinë

SKU: 011229 Kategoritë: ,

Pershkrimi:

 • Vajrat e motorit 5W-40 janë vajra universalë që e kanë provuar veten në motorët me benzinë ​​dhe naftë.
 • Këto vajra janë për ato makina që operojn në vende me dimër mesatarisht të ftohtë dhe verë të nxehtë.
 • Vaji 5W-40 siguron mbrojtje të shkëlqyeshme të njësive të fuqisë së makinave, furgonëve komercialë, nën kapuçin e të cilave janë motorë me aspirim natyral dhe motorë turbo.
 • Linja e vajrave të viskozitetit 5W-40 përfaqësohet nga një gamë e gjerë modifikimesh.
 • I përshtatshëm për motorë modernë, motorë të gjeneratave të vjetra dhe motorë të makinave të rralla.
 • Një tipar dallues i këtyre vajrave është viskoziteti optimal.
 • Kjo do të thotë, vaji lë një film mbrojtës mjaft të trashë në pjesë dhe në të njëjtën kohë ka një rrjedhshmëri të mirë.
 • Ka vajra sintetikë dhe gjysmë sintetikë.

Specifikat:

 • ACEA A3/B4.
 • API SN/CF.
 • BMW Longlife-01.
 • MB-Approval 229.3 / 226.5.
 • VW 502 00 / 505 00.
 • Renault RN0700/RN0710.

Vetëm klientët e regjistruar që kanë blerë këtë produkt mund të lënë një koment.

Vlerësime

Nuk ka ende komente.

Menu

Vaj Motorri BP Visco 5000 5W-40